National Team

2013-14 National Junior Team Alphabetical Roster

 National Junior Team

Women Stroke  Club
     
Abruzzo, Lauren  10K Open Water University of Denver Hilltoppers
Albertoli, Kaitlyn 50 FR San Clemente Aquatic Team
Anderson, Olivia   100 BR  Aquajets Swim Team 
Arnold, Jessica  10K Open Water SMAC 
Baker, Kathleen  100/200 BK, 200/400 IM  SwimMAC Carolina
Barker, Olivia  200 FL  Sandpipers of Nevada 
Bayer, Cassidy 100 FL  Nation's Capital Swim Club  
Bratton, Lisa  200 BK  Tri-City Channel Cats  
Burns, Hannah  400 IM  Gator Swim Club 
Carrozza, Quinn  200/400 FR Longhorn Aquatics
Casso, Liliana    10K Open Water  Team Santa Monica 
Cefal, Michelle  100/200 FL  Tualatin Hills Swim Club 
Chenault, Chelsea  100/200/400 FR     Terrapins Swim Team
Clary, Lindsey  10K Open Water  FAST Swim Team 
Cox, Madisyn   200 BR  Lubbock Swim Club 
Dalesandro, Gia   100 FL  Fox Valley Swim Team 
Drabot, Katherine  200 FR, 200/400 IM, 200 BR Ozaukee Aquatics
Eastin, Ella 200/400 IM SOCAL Aquatics Association
Galat, Bethany  100 BR  South Bend Swim Club 
Hu, Janet 50 FR Nation's Capital Swim Team
Harnish, Courtney 800 FR York YMCA
Harty, Kaitlin  100/200 BK  Greenwood Memorial Swim Club 
Howe, Ally  100 BK  Palo Alto Stanford Aquatics 
King, Lillia  100 BR Newburg Sea Creatures
Kopas, Emily  100 BR  Unattached 
Leap, Bethany  200 BR  Sarasota YMCA Sharks 
Lohman, Kennedy  100 BR  Lakeside Swim Team 
Lorentzen, Brooke  10K Open Water  Mission Viejo Nadado
Mann, Becca 400/800 FR, 200 FL, 200/400 IM, Clearwater Aquatic Team 
McCullagh, Nora  50 FR  SwimMAC Carolina 
McLaughlin, Katie  50/200 FR, 100/200 FL  Mission Viejo Nadadores 
Meyers, Alexandra  100 FR  Schroeder YMCA 
Nack, Danielle  100 FL  Mantas Swim Club 
Neal, Lia  50/100/200 FR  Asphalt Green Unified Aquatics 
Peters, Stephanie  400 FR  Marietta Marlins 
Rongione, Isabella  800 FR  The Fish 
Roses, Maija   100/200 BR  SwimMAC Carolina 
Runge, Cierra  100 FR  North Baltimore Aquatic Club 
Schneider, Mimi 100 FR  Academy Bullets Swim Club 
Scott, Riley 200 BR  Marin Pirates
Small, Meghan  200 IM  York YMCA 
Smiddy, Clara  100/200 BK AK Sharks 
Smith, Leah  400/800 FR  Jewish Community Center Sailfish 
Stafford, Nicole 200 FR Dynamo Swim Club
Stevens, Leah  800 FR  Lakeside Swim Team 
Stewart, Kylie  200 BK Dynamo Swim Club 
Szekely, Alexandra  200 BR  Central Bucks Swim Team 
Valley, Danielle  400/800 FR  Sarasota YMCA Sharks 
Weaver, Courtney  100/200 FL  Flint 'Y' Falcons 
Weiss, Hannah  100 BK  King Aquatic Club 
Weitziel, Abbigail  50/100 FR  Canyons Aquatic Club 
Wright, Madison  200 FL  Kingfish Aquatic Club of Waterford
Zeiger Brooke  200 BK, 200/400 IM  Bluefish Swim Club 
Zilinskas, Rachel  10K Open Water Germantown Academy Aquatic Club
     
Men Stroke Club
   
Bentz, Gunnar 200 FR, 100/200 BR, 200/400 IM Dynamo Swim Club
Black, Connor  50 FR/100 FL  Cats Aquatic Team 
Burns, Aidan  400 FR  Santa Clara Swim Club 
Burns, Janardana  400/1500 FR, 10K Open Water Mission Viejo Nadadores 
Clausen, Scott  10K Open Water  North Coast Aquatics 
Condorelli, Santo  50/100 FR/100 FL  Bolles School Sharks 
Dale, Taylor  100 BK  Carpet Capital Aquatics Club
Darmody, Kyle  50/100 FR, 100 BK SwimMAC Carolina  
Dickey, Austin  100 BR  Rockville Montgomery Swim Club
DeVito, Nicholas  10K Open Water  Team Santa Monica 
Domagala, Michael  200 FR  Asphalt Green Unified Aquatics 
Dressel, Caeleb  50/100/200 FR, 100 FL  Bolles School Sharks 
Egan, Liam  1500 FR  Crimson Aquatics 
Gornay, Kyle  100 FR  Redlands Swim Team 
Green, Connor  100/200 BK, 400 IM  Bluefish Swim Club 
Griffin, Carter  200 BK  University of Denver Hilltoppers 
Grimmett-Norris, Chris  10K Open Water Nation’s Capital Swim Club
Haas, Francis  200/400 FR  NOVA of Virginia Aquatics 
Harty, Ryan  100 BK  Greenwood Memorial Swim Club 
Hatanaka, Nicolas  200 BR  Loveland Swim Club 
Heron, David 1500 FR, 10K Open Water Mission Viejo Nadadores
Josa, Matthew  100 FL, 200 IM  SwimMAC Carolina 
Jovanovic, Andrew  100 BK  Wildcat Aquatics 
Katz, Alexander 200/400 FR, 200 BK  Sarasota YMCA Sharks 
Litherland, Jay  200/400 IM  Dynamo Swim Club 
Litherland, Kevin  1500 FR  Dynamo Swim Club 
Lynch, Justin  100/200 FL  Terrapins Swim Team  
McHugh, Robert 200 FL Baylor Swim Club
Norman, Nicholas  1500 FR  Mission Viejo Nadadores 
Ogren, Curtis   200/400 IM   Palo Alto Stanford Aquatics  
Okubo, Corey 200 BK, 200 FL, 400 IM Aquazot Swim Club
Owen, Robert  200 BK  Crimson Aquatics 
Pieroni, Blake  200 FR  Duneland Swim Club 
Powers, Paul  50/100 FR  Splash Aquatic Club 
Ringgold, Brett  50/100 FR  North Texas Nadadores 
Roberts, Jonathan  400/1500 FR  North Texas Nadadores 
Schuehler, Andrew  100/200 BR  Jersey Wahoos 
Seliskar, Andrew  100 BR, 200 FL, 200 IM Nation's Capital Swim Club
Simmer, Scott  10K Open Water  Team Santa Monica 
Smith, Clark  400 FR, 200 FL  Unattached 
Stuart, Hennessey  100 BK  Denver Swim Academy 
Taylor, Cody  200 BR  Donner Swim Club 
Temple, Austin  100 BR  Tide Aquatics 
Turner, Brock  200 BK  Dayton Raiders 
Vissering, Carsten  100/200 BR  Nation's Capital Swim Club
Whitaker, Aaron  100 FL Duneland Swim Club 
Williamson, Maxwell  200 BR/200/400 IM Northern Kentucky Clippers 
Wright, Justin  200 FL  Fresno Dolphins Swim Team